Nasza firma świadczy szeroki wachlarz usług związanych z obsługą celną, rejestracją pojazdów, akcyzą, przygotowaniem deklaracji Intrastat. Służymy również doradztwem celno-skarbowym.
Nasza agencja celna pomaga przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym, zajmującym się transportem towarów – zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i poza nią. Zapewniamy wsparcie w procesach celnych, co pozwala nie tylko zyskać wiele korzyści finansowych, ale również znacząco usprawnić cały proces. Oferujemy obsługę celną oraz doradztwo celne.
Oferujemy pełną pomoc, która obejmuje:
Naszymi klientami są zarówno komisy samochodowe jak również osoby fizyczne sprowadzające na własne potrzeby pojazdy objęte podatkiem akcyzowym.
Oferujemy możliwość działania na zasadzie upoważnienia w pełnym zakresie, od wyliczenia podstawy opodatkowania, przez wypełnienie deklaracji, po zapłatę akcyzy. Zarówno firmy, jaki i osoby fizyczne mogą w pełni oszczędzić czas oraz stres związany z wypełnianiem niezbędnych formalności.
Świadczymy kompleksowe usługi w Szczecinie oraz Policach z zakresu rejestracji pojazdu zakupionego poza granicami RP oraz w Polsce. W Państwa imieniu:
Dzięki naszej pomocy unikną Państwo - zwłaszcza w okresie trwającej pandemii - żmudnych procedur, oczekiwania na terminy i czasu straconego na stanie w kolejkach w urzędach.
Oraz opcjonalnie:
INTRASTAT pozwala ujednolić system rejestracji transakcji handlowych pomiędzy podmiotami z różnych krajów Unii Europejskiej. Powstał on do celów statystycznych, aby urzędy pozyskały dostęp do informacji o wewnątrzwspólnotowych transakcjach sprzedaży i zakupu.
Podmiot jest zobowiązany do wypełniania deklaracji INTRASTAT, jeśli:
W tym ostatnim przypadku osoba zobowiązana dokonuje zgłoszeń INTRASTAT poczynając od zgłoszenia INTRASTAT za okres sprawozdawczy, w którym przekroczyła wartość progów.
Progi są corocznie podawane do publicznej wiadomości przez Główny Urząd Statystyczny. Warto pamiętać, że ustawodawca rozdziela transakcje na te dotyczące wywozu i te dotyczące przywozu, dlatego deklaracje INTRASTAT-Przywóz oraz INTRASTAT-Wywóz należy złożyć oddzielnie (istnieje możliwość, że będziemy zobowiązani do złożenia jedynie jednej z tych informacji).
Progi podstawowe, a progi szczegółowe
Główny Urząd Statystyczny corocznie podaje oddzielnie progi podstawowe i szczegółowe. W zależności od tego, którą kwotę przekroczymy, w deklaracji INTRASTAT musimy podać inne dane.
Płatnicy VAT, których obroty przekroczą próg podstawowy (należy sprawdzać transakcje z bieżącego i poprzedniego roku), w deklaracji muszą zawrzeć okres sprawozdawczy, rodzaj deklaracji i kod właściwej izby celnej.
W sprawozdaniu nie może zabraknąć również: określenia odbiorcy (przywóz) lub nadawcy (wywóz), łącznej wartości fakturowej (wyrażonej w złotówkach), liczby pozycji, numerów pozycji, opisu towarów, kodu właściwego kraju (kraj wysyłki przy przywozie lub kraj przeznaczenia przy wywozie), kodu rodzaju transakcji, kodu towaru, jego masy netto oraz ilości (wyrażonej w uzupełniającej jednostce miary), wartości fakturowej (wyrażonej w złotówkach), podpisu osoby wypełniającej deklarację.
System INTRASTAT rejestruje wywóz i przywóz towarów pomiędzy Polską, a innymi krajami UE.
Doradzamy i pomagamy prawidłowo przygotować wnioski, które są niezbędne przy staraniu się o dofinansowanie ze środków unijnych i publicznych, w tym: